Reklama

Artykuł

Powiedz „Dziękuję!”. Facebook zachęca

Paweł Kański

Opublikowany

Na Facebooku pojawiła się właśnie nowa funkcja Podziękowania (Say Thanks) i pozwala na stworzenie krótkiego filmiku dla wybranych przez nas znajomych. Wideo może być złożone ze wspólnych zdjęć i komentarzy, jakie wymienialiście z przyjaciółmi za pomocą portalu. Do wyboru są też dwa motywy, czyli style wideo.

Po stworzeniu krótkiego, minutowego filmu, który ma upamiętniać wspólne chwile z przyjaciółmi, można je udostępnić na naszym lub cudzym profilu. W zamyśle ma to być miła, sympatyczna i prosta operacja, dzięki której można w łatwy sposób sprawić komuś miłą niespodziankę.

Powiedz „Dziękuję!”. Facebook zachęca

Thanks Facebook

Moja odczucia w stosunku do tej funkcji są raczej mało pozytywne. Muzyka z wideo (której nie możemy zresztą zmienić) jest sztampowa, brzmi jak podkład taniej reklamy telefonii komórkowej. Dwa motywy do wyboru są blade i bez wyrazu jak pocztówki z PRL-owskich wakacji w Bułgarii. Zdjęcia wybrane przez Facebooka z profilu przyjaciela do filmu są przypadkowe i żeby dodać swoje własne, trzeba wgrać je z dysku twardego. Efekt takiego gotowego filmu jest naprawdę słaby, szczególnie że polska wersja języka jest polską tylko z nazwy. Większość napisów jest i tak po angielsku.

Jeśli naprawdę jesteście pewni, że chcecie skorzystać z funkcji Podziękowania na Facebooku, upewnijcie się, że wasz przyjacielowi się to spodoba. Ja wolałbym takiego filmu nie otrzymać…

Źródło: Facebook

Zobacz także:

Mark Zuckerberg odpowiadał na pytania użytkowników. Dlaczego trzeba instalować Facebook Messengera?

Rooms to nowa, zagadkowa aplikacja Facebooka

Obserwuj @PawelKanski na Twitterze

Również może Cię zainteresować