Reklama

Artykuł

Facebook Places podpowie, gdzie zjeść i znaleźć dobre kino

Paweł Kański

Opublikowany

Facebook Places to kolejna nowość na stronie Facebooka. Jest swego rodzaju katalogiem ciekawych miejsc w waszej okolicy. Można tam zobaczyć zdjęcia, ceny, informacje oraz profile restauracji, barów czy miejsc związanych z kulturą i sztuką.

Facebook Places podpowie, gdzie zjeść i znaleźć dobre kino

Facebook Places przyda się wam, gdy chcecie zjeść coś na mieście, ale boicie się zaryzykować. By skorzystać z tej funkcji, wystarczy zalogować się na Facebooka i odwiedzić stronę facebook.com/places. Następnie wpisać nazwę swojego miasta i już można zacząć przebierać w ofertach.

Miejsca pogrupowane są w kilku kategoriach: restauracje, hotele, bary, kawiarnie, publiczne atrakcje, sztuka i rozrywka, siłownie, kina, szkoły, teatry, sklepy spożywcze i obiekty. W tej ostatniej grupie można spotkać wszystkie te miejsca, które nie mieszczą się w definicji głównych kategorii.

Każde z miejsc reprezentowane jest jako kafelek ze zdjęciem, po kliknięciu w który zostaniecie przeniesieni na profil danego obiektu. Tam można już zapoznać się z ocenami, recenzjami i danymi takimi jak menu, adres, telefon czy zdjęcia. Niestety, nie ma opcji zamawiania jedzenia poprzez Miejsca Facebook, ale kto wie, czy wkrótce się tam nie pojawi?

Jedyne co mnie niepokoi, to fakt, że „bawiąc” się tą funkcją, natknąłem się na wiele prywatnych zdjęć osób, które prawdopodobnie nie zdają sobie z sprawy z tego, że dając ocenę restauracji, mogą się znaleźć w Facebook Places. Uważajcie więc, jeśli oznaczacie swoje zdjęcia w jakichś konkretnych, publicznych miejscach. Oto przykład:

Prywatne zdjęcia ludzi w Facebook Places

Zobacz także:

Powiedz „Dziękuję!”. Facebook zachęca

Mark Zuckerberg odpowiadał na pytania użytkowników. Dlaczego trzeba instalować Facebook Messengera?

Obserwuj @PawelKanski na Twitterze

Również może Cię zainteresować